spot_img
Thursday, June 13, 2024
spot_img
HomeDünyaKimler var, kimler dışarıda: 2024 T20 Dünya Kupası'nın tüm kadroları tek bir...

Kimler var, kimler dışarıda: 2024 T20 Dünya Kupası’nın tüm kadroları tek bir yerde

-

ABD ve Karayipler’deki 2024 T20 Dünya Kupası’nda yarışan 20 ülkenin tam kadroları.

Hindistan Kriket Wcup'ı
Hindistan, T20 Dünya Kupası’nın sekiz edisyonunun tamamında yer alan Rohit Sharma tarafından yönetilecek [Aijaz Rahi/AP]

ICC Erkekler T20 Dünya Kupası 2024, turnuvanın şimdiye kadarki en büyük etkinliği olacak ve 20 takım ilk kez kupa için yarışacak.

Son şampiyon İngiltere’ye Jos Buttler liderlik edecek, 50’den fazla dünya şampiyonu Avustralya ise Mitch Marsh liderliğinde turnuvaya katılacak.

Güney Asya’nın güç merkezleri Hindistan ve Pakistan da deneyimli kaptanlar Rohit Sharma ve Babar Azam’ı sırasıyla lider rollerde tutmayı seçtiler.

Ev sahibi ABD, ilk ICC Dünya Kupası’nı ilk kez sahneye çıkan diğer oyuncular Uganda ile birlikte oynayacak.

Tüm katılımcı ülkeler 15 kişilik kadrolarını belirlediler.

20 takımın sıralaması şöyle:

Afganistan

Kaptan: Raşid Han

Tayfa: Rahmanullah Gurbaz, İbrahim Zadran, Azmatullah Omarzai, Necibullah Zadran, Mohammad Ishaq, Mohammad Nabi, Gulbedin Naib, Rashid Khan, Karim Janat, Nangyal Kharoti, Mujeeb Ur Rahman, Noor Ahmad, Naveen-ul-Haq, Fazalhaq Farooqi, Fareed Ahmad Malik.

Rezervler: Sediq Atal, Hazretullah Zazai, Saleem Safi.

Avustralya

Kaptan: Mitchell Marsh

Tayfa: David Warner, Travis Head, Mitchell Marsh, Glenn Maxwell, Tim David, Marcus Stoinis, Matthew Wade, Mitchell Starc, Pat Cummins, Adam Zampa, Josh Hazlewood, Josh Inglis, Ashton Agar, Cameron Green ve Nathan Ellis.

Bangladeş

Kaptan: Necmül Hossain Shanto

Tayfa: Najmul Hossain Shanto, Taşkın Ahmed, Litton Das, Soumya Sarkar, Tanzid Hasan Tamim, Shakib Al Hasan, Tevhid Hridoy, Mahmudullah Riyad, Jaker Ali Anik, Tanvir Islam, Shak Mahedi Hasan, Rishad Hossain, Mustafizur Rahman, Shoriful Islam, Tanzim Hasan Sakib .

Kanada

Kaptan: Saad Zafar

Tayfa: Navneet Dhaliwal, Aaron Johnson, Ravinderpal Singh, Kanwarpal Tathgur, Shreyas Movva, Dilon Heyliger, Dilpreet Bajwa, Harsh Thaker, Jeremy Gordon, Saad Zafar, Junaid Siddiqui, Kaleem Sana, Nicholas Kirton, Pargat Singh, Rayyan Khan Pathan.

Rezervler: Tajinder Singh, Aaditya Varadharajan, Ammar Khalid, Jatinder Matharu, Parveen Kumar.

İNTERAKTİF - Kadınlar Dünya Kupası-Elemeli Takımlar-2023-1716469528
(El Cezire)

İngiltere

Kaptan: Jos Buttler

Tayfa: Jos Buttler, Moeen Ali, Jofra Archer, Jonny Bairstow, Harry Brook, Sam Curran, Ben Duckett, Tom Hartley, Will Jacks, Chris Jordan, Liam Livingstone, Adil Rashid, Phil Salt, Reece Topley, Mark Wood.

Hindistan

Kaptan: Rohit Sharma

Tayfa: Rohit Sharma, Hardik Pandya, Yashasvi Jaiswal, Virat Kohli, Suryakumar Yadav, Rishabh Pant, Sanju Samson, Shivam Dube, Ravindra Jadeja, Axar Patel, Kuldeep Yadav, Yuzvendra Chahal, Arshdeep Singh, Jasprit Bumrah, Mohammed Siraj.

Rezervler: Shubman Gill, Rinku Singh, Khaleel Ahmed, Avesh Khan.

İrlanda

Kaptan: Paul Stirling

Tayfa: Paul Stirling, Mark Adair, Ross Adair, Andrew Balbirnie, Curtis Campher, Gareth Delany, George Dockrell, Graham Hume, Josh Little, Barry McCarthy, Neil Rock, Harry Tector, Lorcan Tucker, Ben White, Craig Young.

Namibya

Kaptan: Gerhard Erasmus

Tayfa: Gerhard Erasmus, Zane Green, Michael Van Lingen, Dylan Leicher, Ruben Trumpelmann, Jack Brassell, Ben Shikongo, Tangeni Lungameni, Niko Davin, JJ Smit, Jan Frylinck, JP Kotze, David Wiese, Bernard Scholtz, Malan Kruger, PD Blignaut.

İNTERAKTİF - Erkekler Dünya Kupası-önceki-kazanan-2023-1716469520
(El Cezire)

Nepal

Kaptan: Rohit Paudel

Tayfa: Aasif Sheikh, Dipendra Singh Airee, Kushal Bhurtel, Sundeep Jora, Rohit Paudel, Karan KC, Kushal Malla, Pratis GC, Sompal Kami, Anil Sah, Abinash Bohara, Gulsan Jha, Lalit Rajbanshi, Kamal Airee, Sagar Dhakal.

Yeni Zelanda

Kaptan: Kane Williamson

Tayfa: Kane Williamson, Finn Allen, Trent Boult, Michael Bracewell, Mark Chapman, Devon Conway, Lockie Ferguson, Matt Henry, Daryl Mitchell, Jimmy Neesham, Glenn Phillips, Rachin Ravindra, Mitchell Santner, Ish Sodhi, Tim Southee.

Rezerv: Ben Sears

Hollanda

Kaptan: Scott Edwards

Tayfa: Scott Edwards, Aryan Dutt, Bas de Leede, Daniel Doram, Fred Klaassen, Logan van Beek, Max O’Dowd, Michael Levitt, Paul van Meekeren, Sybrand Engelbrecht, Teja Nidamanuru, ⁠⁠Tim Pringle, Vikram Singh, Viv Kingma, Wesley Barresi.

Rezerv: Kyle Klein

Umman

Kaptan: Aqib İlyas

Tayfa: Aqib İlyas, Pratik Athavale, Mehran Khan, Halid Kail, Naseem Khushi, Kashyap Prajapati, Shoaib Khan, Zeeshan Maqsood, Mohammad Nadeem, Ayaan Khan, Bilal Khan, Fayyaz Butt, Shakeel Ahmed, Kaleemullah, Rafiullah.

Rezervler: Jatinder Singh, Samay Shrivastava, Sufyan Mehmood, Jay Odedra.

Pakistan

Kaptan: Babar Azam

Tayfa: Babar Azam, Mohammad Rizwan, Saim Ayub, Fakhar Zaman, Usman Khan, Azam Khan, Iftikhar Ahmed, Imad Wasim, Shadab Khan, Mohammad Amir, Shaheen Shah Afridi, Naseem Shah, Abbas Afridi, Haris Rauf, Abrar Ahmed.

Papua Yeni Gine

Kaptan: Esadullah Vala

Tayfa: Assadollah Vala, CJ Amini, Alei Nao, Chad Soper, Hila Vare, Hiri Hiri, Jack Gardner, John Kariko, Kabua Vagi Morea, Kipling Doriga, Lega Siaka, Norman Vanua, Sema Kamea, Sese Bau, Tony Ura.

İNTERAKTİF - Erkekler Dünya Kupası-stadyumlar-mekanlar-haritası-2023 kopya 2-1716469524
(El Cezire)

İskoçya

Kaptan: Richie Berrington

Tayfa: Richie Berrington, Matthew Cross, Brad Currie, Chris Greaves, Oli Hairs, Jack Jarvis, Michael Jones, Michael Leask, Brandon McMullen, George Munsey, Safyaan Sharif, Chris Sole, Charlie Tear, Mark Watt, Brad Wheal.

Güney Afrika

Kaptan: Aiden Markram

Tayfa: Aiden Markram, Quinton de Kock, Reeza Hendricks, Heinrich Klaasen, David Miller, Ryan Rickelton, Tristan Stubbs, Marco Jansen, Ottneil Baartman, Gerald Coetzee, Keshav Maharaj, Bjorn Fortuin, Anrich Nortje, Kagiso Rabada, Bjorn Fortuin, Tabraiz Shamsi.

Sri Lanka

Kaptan: Wanindu Hasaranga

Tayfa: Wanindu Hasaranga, Charith Asalanka, Kusal Mendis, Pathum Nissanka, Kamindu Mendis, Sadeera Samarawickrama, Angelo Mathews, Dasun Shanaka, Dhananjaya De Silva, Maheesh Theekshana, Dunith Wellalage, Dushmantha Chameera, Nuwan Suchhara, Matheesha Pathirana, Dilshan Madushanka.

Rezervler: Asitha Fernando, Vijayakanth Viyaskanth, Bhanuka Rajapaksa ve Janith Liyanage.

Uganda

Kaptan: Brian Masaba

Tayfa: Brian Masaba, Simon Ssesazi, Roger Mukasa, Cosmas Kyewuta, Dinesh Nakrani, Fred Achelam, Kenneth Waiswa, Alpesh Ramjani, Frank Nsubuga, Henry Ssenyondo, Bilal Hassun, Robinson Obuya, Riazat Ali Shah (vc), Juma Miyaji, Ronak Patel.

Rezervler: Masum Mwebaze, Ronald Lutaaya.

Amerika Birleşik Devletleri

Kaptan: Monak Patel

Tayfa: Monak Patel, Shayan Jahangir, Andries Gous, Nitish Kumar, Steven Taylor, Harmeet Singh, Corey Anderson, Milind Kumar, Nisarg Patel, Milind Kumar, Shadley van Schalkwyk, Ali Khan, Jessy Singh, Saurabh Netravalkar, Nosthush Kenjige.

Rezervler: Gajanand Singh, Juanoy Drysdale, Yasir Mohammad.

Batı Hint Adaları

Kaptan: Rovman Powell

Tayfa: Rovman Powell, Alzarri Joseph, Johnson Charles, Roston Chase, Shimron Hetmyer, Jason Holder, Shai Hope, Akeal Hosein, Shamar Joseph, Brandon King, Gudakesh Motie, Nicholas Pooran, Andre Russell, Sherfane Rutherford, Romario Shepherd.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
0FollowersFollow
0SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts